Moje przemyślenia - blog

Czy każda mocna marka bazuje na emocjach?

   Każda! Emocje to klucz do rządzenia ludzkimi sercami, lojalnością i decyzjami. Na każdym etapie tychże decyzji, w każdym wieku, płci i w każdej kategorii produktu czy usługi, którą oferujesz!

Na poparcie tych słów krótka historyjka.

Pokaż więcej...

Dlaczego strategia marketingu sensorycznego jest najskuteczniejsza?

    Strategia marketingu sensorycznego jest jak perła wśród natłoku informacji, złotych rad i "doskonałych" sposobów na osiągnięcie sukcesu. Wykorzystywana przez najlepsze marki świata, paradoksalnie jest w pełni dostępna dla każdego i nie generuje dodatkowych obciążeń budżetu marketingowego. Jej zrozumienie i właściwe wdrożenie, jest trampoliną do lepszej i skuteczniejszej komunikacji z klientem, oraz do wejścia z nim w interakcję prowadzącą do podjęcia decyzji zakupowej, a w dłuższej perspektywie, do zbudowania lojalności. 

Pokaż więcej...

Marka osobista – jak ją budować by była silna i trwała? Kreatywność

   Nad markami osobistymi pracuję wykorzystując autorską metodę STRATEGONU. Daje ona swobodę, możliwość indywidualnego podejścia do każdego „przypadku”, jest niezwykle elastyczna, przy zachowaniu maksymalnej efektywności. Osoba, z którą pracuję może mieć momentami wrażenie prowadzenia swobodnej rozmowy, z której jednakowoż wyprowadzam konkretne wnioski. Uwielbiam pracować STRATEGONEM z markami osobistymi. To jednocześnie ogromne wyzwanie i przyjemność – ciekawa odmiana od firm, dużych organizacji i zespołów, które (jak to z zespołami bywa) bynajmniej zgodne i transparentne często nie są…

Pokaż więcej...

Outsourcing marketingu – czy warto?

 Regularnie korzystamy z usług zewnętrznych – sprzątania, IT, czy transportu. Nikogo to nie dziwi, bo jest to rozwiązanie wygodne i tańsze, a przede wszystkim bardziej skuteczne. Mniejsze firmy powierzają zewnętrznym dostawcom również obszary newralgiczne, takie jak finanse – mówimy oczywiście o najbardziej popularnej formie prowadzania księgowości przez biura rachunkowe.

Pokaż więcej...

Zarządzanie projektami a marketing – jak skutecznie wdrażać produkty i kampanie na rynek

To, że marketing nie jest samotną wyspą, a jego skuteczność zależy od właściwego osadzenia w dokładnie każdym aspekcie funkcjonowania firmy, powtarzam stale i pewnie do znudzenia. Niestety nie jest to regułą. Ba! Jest stanem dokładnie przeciwnym do reguły. Zwyczajowo bowiem nadal marketing identyfikowany jest z rysowaniem (oby ładnych!) obrazków i wykonywaniem polecań pt. „koncert życzeń” innych działów.
Pokaż więcej...

Marketing pięciu zmysłów - czy po obu stronach marki stoi człowiek?

No właśnie… Człowiek, czy może „target? Ciąg cech typu wynagrodzenie i miejsce zamieszkania? Bezduszna maszyna, która działa w sposób przewidywalny, oczekiwany i kontrolowany? Pionek na idealnej szachownicy nowoczesnych narzędzi i komputerowych „idealnych” lejków sprzedażowych?

Pokaż więcej...

Marketing pięciu zmysłów – w emocjach ważna jest perspektywa

Oceniamy i odczuwamy nieskończoną ilość sytuacji każdego dnia. Najczęściej podświadomie, ale niewiele rzadziej z premedytacją. Porównujemy, komentujemy i krytykujemy – to nam wychodzi najlepiej. I można by rzec, że to domena Polaków, ale mechanizm działa identycznie w każdym zakątku świata
Pokaż więcej...

Marka osobista – otrzep się ze śniegu

Tradycyjnie jak co dzień poszłam dziś do lasu. Uwielbiam spacerować, czyścić głowę, nabierać dystansu – potrzebuję tego jak powietrza. Dzisiaj zamarłam… Las wyglądał jak zmasakrowany. Mnóstwo drzew leżało już połamanych, jeszcze więcej przygiętych do ziemi – jakby płaczących i skulonych.
Pokaż więcej...

Emocje czyli to o co chodzi w marketingu pięciu zmysłów

Marketing pięciu zmysłów – niestety nie doceniany, nie rozumiany i nie uwzględniany w strategiach – a przynajmniej w zdecydowanej większości tychże. Dla wielu kojarzący się wyłącznie z wykorzystaniem któregoś ze zmysłów w koncepcji komunikacji marketingowej.

Pokaż więcej...

Strategon MAX – odpowiedź (szczególnie) na dzisiejsze czasy

Świat zatrzymał się na chwilę w miejscu i nadal patrzy z niedowierzaniem na obecną sytuację, a rynek oszalał.
Pokaż więcej...

Marketing w stanie wojny… o przetrwanie na rynku

Nie będę wypowiadać się na temat propagandy i dezinformacji. Za dużo ostatnio wylewa się treści w tych tematach – a treści te, często (delikatnie mówiąc) miernej jakości, tylko dolewają oliwy do ognia. Pozostawiam zatem propagandę na boku – notabene w zasadzie matkę PR-u i komunikacji marketingowej wszelakiej…

Pokaż więcej...
INSTAGRAM @gabrielaantczak
Twoje imię *
Twój numer telefonu *
Jak mogę Ci pomóc *
Klikając przycisk “Wyślij widomość”, zgadzasz się na przesłanie do nas swoich danych. Właściciel strony zobowiązuje się wykorzystać te dane zgodnie ze swoimi zasadami ochrony danych, m.in. do kontaktu w celu przedstawienia oferty. Wyświetl zasady dotyczące danych.