Jak rok 2022 wpłynął na marketing i na nasze działania dotyczące strategii marketingowych?

cup-ge606b88b1_1920.webp
Gabriela Antczak
  • Udostępnij:

  Podsumowania roku zawsze wywołują falę emocji i refleksji. Co się udało, co mogło pójść inaczej i dlaczego tak nie poszło? Ale najważniejsze pytanie dotyczy tego, czy potrafimy rzeczywiście wyciągać wnioski z minionych wydarzeń i czy w ogóle wyciągać je chcemy?

  Moje krótkie, oczywiście subiektywne i wybiórcze podsumowanie 2022 przedstawia się tak:

  Marketing to dziedzina osadzona w dokładnie każdym aspekcie działania firmy. W każdym, bez wyjątku, a ciągle się o tym zapomina. I dlatego moim stałym celem jest uświadamianie i edukacja w tym zakresie. Szukając nowych, skutecznych dróg dotarcia i wsparcia, opracowałam autorską metodę pod nazwą „StrategON MAX”. To metoda przygotowywania i implementacji strategii marketingowej i rozwoju, we współpracy z możliwie szerokim Zespołem Firmy i przy wykorzystaniu jego zaangażowania. To w największym skrócie, ale to co jest  najważniejsze to fakt, że StrategON MAX jest piekielnie skuteczny, sprawdza się w każdej branży, a w mijającym roku przy jego pomocy przygotowaliśmy kilka skutecznych strategii. Metoda otrzymała swoje brandowanie, została zastrzeżona i pięknie się w tym roku rozwinęła.  https://www.gabrielaantczak.pl/strategon-max/  Kolejnym, zaplanowanym już krokiem będą warsztaty dla grup mieszanych, prowadzone metodą StrategON MAX – ale o tym innym razem.

  Strategia marketingowa to „Święty Gral” wielu Przedsiębiorców i pojęcie wzbudzające z jednej strony lęk, a z drugiej pożądanie.  W mijającym roku przygotowaliśmy strategie dla bardzo różnych branż – od finansów, przez marki osobiste,  po stal. Doświadczenia z różnych kategorii rynkowych budują we mnie i moim Zespole niespotykaną wcześniej otwartość i świadomość biznesową, którą oddajemy i którą zarażamy naszych Partnerów. Każda kolejna strategia to świeżość patrzenia, zero sztampy. Co również niezwykle istotne! Wiele z wdrożonych strategii otrzymało dofinansowanie i przynosząc wymierne korzyści dla naszych Klientów, nie obciążyło ich finansowo. Win-win w każdej postaci.

 
  Budowanie, rozwój, zaangażowanie  ale i pasja– to motywatory, które popychają mnie do stale nowych wyzwań. Z przyjemnością piszę eksperckie artykuły. Okazuje się, że w tym roku powstało ponad 60 pełnowymiarowych artykułów merytorycznych. To 1,2 artykułu na tydzień! W moim odczuciu to mega wynik, sądząc po ilości pracy, jaką w każdy taki projekt trzeba włożyć. Część z tych materiałów możesz znaleźć na moim blogu.  Artykuły powstawały we współpracy z m.in. trzema wiodącymi magazynami branżowymi, oraz organizacjami biznesowymi.  Jestem z tych współprac bardzo dumna i cieszę się ogromnie, że będą kontynuowane!

 
  Każdy z nas potrzebuje własnej mapy motywacji, ale jednocześnie każdy lubi, gdy jego praca jest doceniana i zauważana. W mijającym, 2022 roku zostałam m.in.„Diamentem Kobiecego Biznesu”, oraz „Lwicą Biznesu”.  Udzieliłam także wielu wywiadów i zostałam zaproszona do udziału w tworzeniu ebooka, traktującego o pewności siebie i budowaniu własnej wartości. Nie zbieram statuetek i wyróżnień dla próżności i pustej kolekcji – to moje własne poczucie wartości buduje się i utrwala między innymi dzięki nim. Co nie zmienia faktu, że nadal najważniejsze i najbardziej motywujące są dla mnie sukcesy i wymierne wyniki naszych Partnerów. To one świadczą bowiem o naszych umiejętnościach, oraz o efektywności wdrożonej strategii marketingowej i rozwoju.

 
  Rok 2022 był też bardzo trudny. Przyniósł kilkukrotne zmiany dokładnie w każdej strategii, jaką wdrażaliśmy, w przypadku każdego Partnera! Kilkukrotne zmiany (!), które dotyczyły również budżetów. Aktywności zatrzymywane i wznawiane, kampanie odwoływane w ostatniej chwili; budżety  zmieniane radykalnie i niezwłocznie. Szybkość, elastyczność działania – niezbędne zawsze, w tym roku okazały się kluczowe i bardzo drastycznie weryfikowane. Jakby świat/rynek stale na nowo pokrzykiwał „sprawdzam”. Wybrnęliśmy z sukcesem z każdej z tych sytuacji. I dokładnie każdy z naszych Partnerów realizuje plan, a przede wszystkim osiąga sukcesy nie tylko w zakresie marketingu, ale po prostu rynkowym, osiągając lub przekraczając zakładane i oczekiwane wyniki. To ogromny powód do satysfakcji, obarczony jednocześnie potwornym wysiłkiem. Pod tym względem, rok 2022 z całą pewnością był wyjątkowo wymagający i trudny, ale siła jest w Zespołach, których to marketingowych i projektowych,  mam również kilka pod bieżącą opieką.

 
  Nauczyliśmy się znowu dużo! Każde wyzwanie jest szansą! Zamykając zatem rok 2022, życzę Ci, żeby nadchodzący, 2023 był dla Ciebie i dla nas wszystkich owocny! Wymagający, ale wdzięczny i plastyczny! Życzę Ci sukcesów i budujących wyzwań, zawsze z  dobrym zakończeniem!

 

 

Może Cię zainteresować
Zobacz również

O tym jak pierwszy raz w życiu przełączyłam telefon w tryb „nie przeszkadzać” i o dziwo, świat się od tego nie zawalił…

Podobnie jak wiele osób prowadzących własny biznes, jestem uzależniona od pracy. Nie ma się co oszukiwać – tryb stale nowych projektów, zmian i odkrywania kolejnych firm i branż, wymaga wyjątkowej aktywności, kreatywności i energii, oraz ponadnormatywnego zaangażowania, a to wszystko owocuje klasycznym uzależnieniem i stałą mentalną obecnością „na posterunku” i w pełnej gotowości.
Pokaż więcej...

Dofinansowania na marketing i rozwój Firmy jak, dlaczego i dla kogo?

Wyobraź sobie jadący powoli samochodzik. Taki jakby niemrawy, być może brakuje mu paliwa, a może zabłądził i szuka właściwej drogi? Ewidentnie konsekwentnie prze do przodu, nie poddaje się w walce, ale bez przekonania i siły, błądzi i brakuje mu pewności co robić dalej.

Pokaż więcej...

Co jest najważniejsze w marketingu i biznesie generalnie?

Biznes od zawsze niezmiennie rządzi się taki samymi prawami.

Najważniejsze i najdroższe są wiedza i informacja. Ten, kto ma dostęp do informacji i potrafi je właściwie zinterpretować, analizować, ten wygrywa w każdej biznesowej dziedzinie i kategorii. 

Pokaż więcej...
INSTAGRAM @gabrielaantczak
Twoje imię *
Twój numer telefonu *
Jak mogę Ci pomóc *
Klikając przycisk “Wyślij widomość”, zgadzasz się na przesłanie do nas swoich danych. Właściciel strony zobowiązuje się wykorzystać te dane zgodnie ze swoimi zasadami ochrony danych, m.in. do kontaktu w celu przedstawienia oferty. Wyświetl zasady dotyczące danych.