Marka osobista – otrzep się ze śniegu

refugees-1020257_1920.jpg
Gabriela Antczak
  • Udostępnij:

Tradycyjnie jak co dzień poszłam dziś do lasu. Uwielbiam spacerować, czyścić głowę, nabierać dystansu – potrzebuję tego jak powietrza. Dzisiaj zamarłam… Las wyglądał jak zmasakrowany. Mnóstwo drzew leżało już połamanych, jeszcze więcej przygiętych do ziemi – jakby płaczących i skulonych.

Wczoraj nawiedziła nas śnieżyca, która bynajmniej nie jest zjawiskiem typowym dla kwietnia… I to, co jeszcze wczoraj wyglądało pięknie, choć irracjonalnie o tej porze roku; dzisiaj przyjęło oblicze totalnej katastrofy i stało się przerażające. To dowód na to, jak ważna jest perspektywa. Jak dokładnie to samo zjawisko i sytuacja, wyglądają skrajnie inaczej, gdy zmienia się punkt widzenia.


Mój spacer wyglądał zatem tym razem również inaczej. Zabrałam się za oczyszczanie drzew ze śniegu – tych, które były w moim zasięgu. Jedno po drugim otrzepywałam rękami lub długim kijem. To było niesamowite wrażenie – gdy podnosiły się pięknie - odciążone i wolne. Podnosząc się, jednocześnie uderzały w kolejne, również tamte otrzepując ze śniegu. Pomogłam na ile byłam w stanie, ale satysfakcję mam ogromną!


Pomimo, że bardzo twardo stąpam po ziemi i nie szukam na siłę odniesień i porównań, to jednak dzisiaj nie mogę oprzeć się skojarzeniu, którym chcę się z tobą podzielić.


Strategia marki osobistej, jaką przepracowuję najczęściej autorską metodą STRATEGONU MAX – to głównie uporządkowanie chaotycznej wizji rozwoju i sukcesu głównie kobiet. Pewnie dlatego, że jestem kobietą i lepiej rozumiem emocjonalność, zagubienie, nadmiar obowiązków i impulsów. A może z innych powodów? Nie wiem i nie to jest przedmiotem tych rozważań. Budujemy marki osobiste (nie tylko) kobiet, układając jednocześnie priorytety, kwestie nastawienia, motywując w konsekwencji itd. To bardzo pomaga! Widzę dzięki temu prawdziwe metamorfozy, rozkwitanie, radość z samoświadomości. Czuję się wtedy jak dziś – przy mnie te kobiety podnoszą się i zrzucają z siebie przytłaczający nadmiar „wszystkiego”; stają prosto i odważniej patrzą w przyszłość – zaczynają uskrzydlać swoją markę i karierę. A podnosząc się, pomagają również rozwijać się innym (może swoim dzieciom lub współpracownikom na przykład) są bowiem szczęśliwsze i doceniające, potrafią kogoś kolejnego „otrzepać ze śniegu”.


To takie proste i tak trudne jednocześnie – markę osobistą ma każdy z nas. Jeśli wzmocnimy ją, pozostawiając szczerą i prawdziwą, umiejąc osadzić ją w rzeczywistym, naturalnym środowisku – uzyskamy wielokrotnie większe korzyści! I to jest wspaniałe!


P.S. Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące budowania marek metodą STRATEGON MAX, serdecznie zapraszam do kontaktu!

Może Cię zainteresować
Zobacz również

Spójność Firmy to warunek jej efektywnego działania.

Grudzień jest zwyczajowo czasem podsumowań i refleksji. Niech zatem tak się stanie również w przypadku naszego cyklu.

Każda Firma to żywy organizm. Każdy dział to organ, niezbędny do jego funkcjonowania. Co jest kręgosłupem?
Pokaż więcej...

Najprościej tnie się koszty szansy

  Koszty które zazwyczaj najłatwiej i najszybciej się tnie, to koszty marketingowe. Nie dziwi zatem fakt, że w sytuacjach trudnych, niepewnych, kryzysowych, konstrukcje budżetów marketingowych są jednym z najbardziej stresogennych procesów firmach. Czy słusznie? Historia rynku i marketingu dowodzi jednoznacznie, że niesłusznie!

Pokaż więcej...

Jaka jest najskuteczniejsza metoda wypracowywania strategii marketingowej – Strategon MAX

  Dlaczego Strategon MAX jest najskuteczniejszą metodą opracowywania strategii marketingowej? 

  Najprostsze uzasadnienie i wyjątkowość skuteczności tej autorskiej metody, to siła Zespołu. Dzisiaj wracam z kolejnego Strategonu, który potwierdził jak każdy poprzedni, że aby strategia mogła być skutecznie implementowana w Firmie, musi być rozumiana akceptowana przez Zespół. To konkretne jednostki, składające się na grupę współpracującą na co dzień ze sobą i nazywaną zespołem, muszą stać się faktycznymi ambasadorami zmiany, ambasadorami wdrożenia rozwiązań strategicznych w danej organizacji. Skuteczność rozwiązań narzuconych przez osoby zarządzające, również wypracowywanych w toku np. współpracy z nami, jako ekspertami  zewnętrznymi, jest zawsze mniejsza niż tych, które wypracowujemy wspólnie z Zespołem.

Pokaż więcej...
Twoje imię *
Twój numer telefonu *
Jak mogę Ci pomóc *
Klikając przycisk “Wyślij widomość”, zgadzasz się na przesłanie do nas swoich danych. Właściciel strony zobowiązuje się wykorzystać te dane zgodnie ze swoimi zasadami ochrony danych, m.in. do kontaktu w celu przedstawienia oferty. Wyświetl zasady dotyczące danych.